Sinem Bilgen

sinem-bilgen1973 Adana doğumlu olan Sinem Bilgen 1991 yılında Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini 1995 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Fakültesinde tamamlamıştır.

Unilever (İstanbul), Amylum Nişasta (Adana) gibi yabancı firmalarda çalıştıktan sonra aile şirketi olan Erdemışık Tarım İşletmeleri’nde aktif görev almış, 2013 yılında ailesi ile beraber İstanbul’a geri taşınmış ve Bilgen Terapi Enstitüsü’nde yönetici olarak göreve başlamıştır.

2014 yılında Bilişsel Davranışçı Koçluk sertifikası ile başlayan eğitimlerine Üsküdar Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisansı ile devam etmiş 2018 yılında “Türkçe Duygusal Yeme Ölçeği Geliştirilmesi” konulu tezini vererek mezun olmuştur.

“Berard AIT İşitsel Algı Gelişimi” uygulayıcı sertifikası sahibi olan uzmanımız bu uygulamayı merkezimizde gerçekleştirmektedir.

Yüksek Lisans eğitimi ile eş zamanlı olarak yurtdışında ACT (Kabul ve Adanmışlık Terapisi) ile ilgili birçok eğitime katılmıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi ve 3. kuşak terapiler üzerine eğitimlerine yurtiçi ve yurtdışında halen devam etmektedir.

Ulusal ve Uluslararası kongreleri de düzenli olarak takip eden uzmanımız evli ve 2 çocuk annesidir.